Tenis 10


       

Szkolenie grupowe dzieci prowadzimy według metodyki Międzynarodowej Federacji Tenisa - ITF. Pracujemy zgodnie z programami Play&Stay oraz Tenis 10Chcąc zapewnić Państwu jak największy komfort zapewniamy:

  • wszystkie poziomy zaawansowania (grupy dobierane są pod względem zaawansowania),
  • dogodne terminy (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 15:00 do 20:00
    w weekendy od godziny 9:00)
  • regularne treningi przez cały sezon (zajęcia trwają od września do końca czerwca)
  • przedszkole tenisowe
  • możliwość utworzenia grupy zamkniętej (na życzenie klienta)
  • kontynuacja szkolenia w sezonie wakacyjnym na obozach albo półkoloniach
  • możliwość zapewnienia transportu dziecka na zajęcia 
  • wystarczy wypełnić formularz a my zajmiemy się resztą!

Informacje na temat programu Tenis10   

        

"Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

Marzy nam się, żeby w Polsce, jak np. we Francji czy w Belgii, w systemie szkolenia i współzawodnictwa brały udział dziesiątki tysięcy najmłodszych. Żeby tenis, podobnie jak to ma miejsce np. w Hiszpanii, był dyscypliną nauczaną na lekcjach wychowania fizycznego.

'Tenis 10' to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie. Przekonajmy najmłodszych, ich rodziców, władze samorządowe i sportowe, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie."

   

 

 

Poziom niebieski - początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie) i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony - do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń).

Poziom pomarańczowy  - do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.

Poziom zielony - do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty - powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.

 

 

Smartsupp Live Chat

TURNIEJÓW TENISOWYCH
OBOZÓW TENISOWYCH
PÓLKOLONII
URODZIN