Sekcja Krak Tenis


Krak Tenis prowadzi regularne treningi grupowe indywidualne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodników. Z poszczególnymi wariantami szkolenia można zapoznać się na stronach:

NOWY NABÓR TRWA !!!

Akademia Tenisowa Krak Tenis prowadzi całoroczny nabór dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dogrup rekreacyjnych oraz wyselekcjonowanych grup zawodniczych. Ze swej strony gwarantujemy profesjonalne i merytoryczne podejście do każdego uczestnika naszych zajęć. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na biuro@kraktenis.pl bądź telefoniczny na wybrany numer:

Igor Wójtowicz : 530 783 707

Bartosz Parzyński : 530 821 707

Istnieje także możliwość zapisania się poprzez formularz zgłoszeniowy - ZAPISY.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu indywidualnego zapoznania się z ofertą. Dla każdego znajdziemy czas!

Z tenisowymi pozdrowieniami Zespół KRAK TENIS!

Add a comment

Tenis dla dorosłych


Rewolucja w szkoleniu dla dorosłych!

Stosowany przez nas system szkolenia jest zgodny z metodyką opracowaną przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF) w ramach kampanii Play&Stay. Program Tennis Xpress skierowany jest do osób dorosłych, które zaczynają swoją przygodę z tenisem i opiera się na założeniu, że dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu (zwłaszcza piłek) mogą one w bardzo szybki i atrakcyjny sposób przyswoić sobie podstawy naszego sportu i cieszyć się pierwszą grą z partnerem. 

Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty :

 • posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
 • czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie
 • znał podstawowe elementy taktyki
 • znał przepisy gry.

Na bieżąco tworzymy grupy dla dorosłych na każdym stopniu zaawansowania. Regularne szkolenie będzie trwało od września do czerwca. Osoby zainteresowane podjęciem takiego szkolenia prosimy o kontakt pod nr telefonu 530 821 707 (Bartosz Parzyński) oraz mailowo  biuro@kraktenis.pl

Czy wiesz że?

Tenis ziemny cieszy się ogromną popularnością w świecie ludzi biznesu. Po ciężkim dniu pracy sport przynosi rozluźnienie i pozwala patrzeć na trudne sprawy z dystansem i "na większym luzie". Treningi z trenerm pozwolą udoskonalić i kontrolować technikę uderzeń,  poprawią specjalistyczny sposób poruszania się po korcie, wpłyną pozytywnie na ogólną motorykę i koordynację. Dodatkowo mecze i treningi tenisowe mogą być miejscem spotkań i jednocześnie doskonałą okazją to rozmów na tematy biznesowe bez obciążenia typowym, formalnym klimatem.

147999

Add a comment

Treningi indywidualne


Oprócz szerokiej oferty zajęć grupowych Krak Tenis prowadzi także treningi indywidualne dla najbardziej wymagających. Dzięki doświadczeniu zawodniczemu oraz wieloletniemu stażowi w pracy trenerskiej jesteśmy w stanie prowadzić treningi na każdym poziomie zaawansowania.

Treningi indywidualne są skierowane do:

 • dzieci i młodzieży rozpoczynającej przygodę z tenisem 
 • dorosłych którzy chcą zacząć naukę gry
 • dorosłych graczy chcących doskonalić konkretne umiejętności
 • zawodników poszukujących fachowej opieki trenerskiej

Według nas zadaniem trenera jest również kształtowanie psychiki zawodnika poprzez rozwijanie jej w różnych aspektach takich jak motywacja, rywalizacja, umiejętność komunikacji i pracy w grupie. Innowacyjny sposób przeprowadzania treningów wzbogacony jest również o profesjonalną analizę video podczas której w bardzo precyzyjny sposób można wyłapać błędy techniczne i błyskawicznie je wyeliminować.  

Jeśli potrzebujesz konsultacji trenerskich, partnera do sparingów lub chcesz, aby Twoje dziecko było w profesjonalny sposób prowadzone po ścieżce zawodniczej - skontaktuj się z nami!

Igor Wójtowicz : 530 783 707  

Bartosz Parzyński : 530 821 707

 

Szkolenie indywidualne wiąże się z koniecznościa zarezerwowanie kortu jednorazowo albo w abonamencie oraz z zaangażowaniem trenera klubowego. Prosimy zapoznać się z regulaminami i cennikiem.

 
Add a comment

Treningi ogólnorozwojowe

Trening ogólnorozwojowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych

zajęcia mają na celu podnoszenie wszystkich głównych cech motorycznych: wytrzymałości, siły, szybkości i koordynacji. Polecane wszystkim którym zależy na uzupełnieniu tygodniowego grafiku w zróżnicowaną aktywność fizyczną. Oprócz zykłych ćwiczeń wprowadzane są także gry i zabawy ruchowe. Treningi prowadzone przede wszystkim w terenie. Zajęcia w grupach wiekowych lub indywidualnie.

 

Przygotowanie kondycyjne specjalistyczne dla tenisistów

zajęcia ogólnorozwojowe z akcentem na podnoszenie zdolności najistotniejszych dla sukcesu na korcie. Przewaga ćwiczeń kształtująctch wytrzymałość szybkościową i koordynację. Streching i ćwiczenia funkjonalne, stanowiące niezbędne uzupełnienie treningu tenisowego. Zajęcia w grupach treningowych lub indywidualnie.

 

Przygotowanie do biegów wytrzymałościowych

konsultacja w treningu lub moźliwość wejścia w ścisłą współpracę (plan treningowy, regularne spotkania) w związku z przygotowywaniem się do biegów wytrzymałoścowych (5, 10, 21, 42 km oraz dystanse ultra). Przeznaczone dla tych, którzy pierwszy raz chcą zmierzyć się z imprezą wytrzymałościową jak i dla bardziej doświadczonych osób.

Add a comment

Tenis 10


       

Szkolenie grupowe dzieci prowadzimy według metodyki Międzynarodowej Federacji Tenisa - ITF. Pracujemy zgodnie z programami Play&Stay oraz Tenis 10Chcąc zapewnić Państwu jak największy komfort zapewniamy:

 • wszystkie poziomy zaawansowania (grupy dobierane są pod względem zaawansowania),
 • dogodne terminy (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 15:00 do 20:00
  w weekendy od godziny 9:00)
 • regularne treningi przez cały sezon (zajęcia trwają od września do końca czerwca)
 • przedszkole tenisowe
 • możliwość utworzenia grupy zamkniętej (na życzenie klienta)
 • kontynuacja szkolenia w sezonie wakacyjnym na obozach albo półkoloniach
 • możliwość zapewnienia transportu dziecka na zajęcia 
 • wystarczy wypełnić formularz a my zajmiemy się resztą!

Informacje na temat programu Tenis10   

        

"Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

Marzy nam się, żeby w Polsce, jak np. we Francji czy w Belgii, w systemie szkolenia i współzawodnictwa brały udział dziesiątki tysięcy najmłodszych. Żeby tenis, podobnie jak to ma miejsce np. w Hiszpanii, był dyscypliną nauczaną na lekcjach wychowania fizycznego.

'Tenis 10' to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie. Przekonajmy najmłodszych, ich rodziców, władze samorządowe i sportowe, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie."

   

 

 

Poziom niebieski - początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie) i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony - do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń).

Poziom pomarańczowy  - do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.

Poziom zielony - do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty - powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.

 

 

Add a comment

Mama, Tata i Ja

Każde dziecko ma swojego osobistego trenera - RODZICA!

Zajęcia "Mama Tata i Ja" to autorski program opracowany przez trenerów i założycieli Akademii Krak Tenis - Igora Wójtowicza i Bartosza Parzyńskiego. Na tych wyjątkowych zajęciach rodzice i dzieci mają możliwość nauki gry i dobrej zabawy jednocześnie! Jest to świetny sposób dla rodziców i ich pociech, aby spędzić razem czas grając w tenisa!

 

Nasze cele :

- Pokazanie rodzicom, jak pracować z dziećmi na korcie świetnie się przy tym bawiąc. Zdobyte umiejętności można wykorzystać w domu, na wakacjach, czy wspólnych wypadach na kort.

- Poprzez ścisłą współpracę na linii trenerzy ? rodzice, dążenie do lepszego zrozumienia indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

 

Informacje:

- Cena treningu 49 zł za parę (dziecko + rodzic)

- 1h treningu w grupie z trenerem

- Sprzęt zapewnia Krak Tenis

- Termin: niedziela 10-11:00 i 11-12:00

 

Zapisy :

- Prosimy o maila na biuro@kraktenis.pl z nazwiskiem i wybraną godziną lub telefon na numer 530-783-707.

 

 

 

DO ZOBACZENIA NA KORCIE!  

Add a comment

Smartsupp Live Chat

TURNIEJÓW TENISOWYCH
OBOZÓW TENISOWYCH
PÓLKOLONII
URODZIN